Aplikacja Mobilny USOS dostępna na smartfony

Aplikacja Mobilny USOS dostępna na smartfony

To stworzony z myślą o użytkownikach smartfonów program, który ma poprawić funkcjonalność USOS jako systemu do obsługi toku studiów. Przygotowana została z myślą zarówno o użytkownikach systemu Android jak i iOS.

 

Aplikacja Mobilny USOS jest jednym z modułów głównego systemu USOS. Została wdrożona przez pracowników Instytutu Informatyki Stosowanej im. Krzysztofa Brzeskiego PWSZ w Elblągu. Usługa jest kompatybilna z tym serwisem, uzupełnia go oraz usprawnia dotarcie do kluczowych danych.

 

- Taka wersja dostępu do systemu USOS jest odpowiedzią na bardzo dynamiczny rozwój rynku mobilnego oraz zapotrzebowanie użytkowników na dostęp do usług sieciowych z poziomu ich urządzeń mobilnych  – mówi dr inż. Jacek Paluszak, Dyrektor Instytutu Informatyki Stosowanej PWSZ w Elblągu. - Wprawdzie strona www Uczelni jest dostosowana do wymogów tego typu urządzeń, ale aplikacja mobilna pozwala na dostosowanie się do wymogów użytkowników o wiele bardziej optymalnie, stawiając na skumulowanie najważniejszych funkcjonalności.

 

Z programu może korzystać każdy student i pracownik Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. Aplikacja jest darmowa i możliwa do pobrania za pośrednictwem Google Play oraz App Store.

 

Mobilny USOS PWSZ w Elblągu posiada następujące funkcje/moduły:

  • plan zajęć, grupy zajęciowe,
  • protokoły zaliczeniowe,
  • kalendarz akademicki,
  • ankiety,
  • płatności,
  • e-legitymacja (w trakcie przygotowywania),
  • i kilka innych.

 

Prace nad rozwojem aplikacji cały czas trwają. Uczelnia zgodnie z hasłem „PWSZ w Elblągu PRAKTYCZNIE” kładzie duży nacisk na kształcenie praktyczne oraz stale wprowadza praktyczne usprawnienia. Wszystko to ma na celu ułatwienie studentom dostępu do materiałów i informacji związanych ze studiami.


Data publikacji: 09 lutego 2021


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
Przewiń do góry